Sotva jste se vrátili z poslední letní cesty a už kupujete letenky na příští rok? Čekání si můžete zpříjemnit tímto článkem, který vám doporučí 4 důležité cestovní aplikace, které vám pobyt v cizině značně usnadní. Pojďme se na ně podívat!

Kayak

Z průměrného rezervačního nástroje se Kayak propracoval na jednu z nejdůležitějších cestovních aplikací vůbec. Poskytuje nejen informace o vašem cíli, ale nabízí i seznam aktivit, které v dané destinaci můžete podniknout. To z něj však stále nedělá to, proč stojí na prvním místě našeho seznamu. Její nejdůležitější funkcí je propojování všech vašich rezervací do jedné přehledné tabulky. A pokud účet synchronizujete se svou e-mailovou adresou, udělá vám v nich pořádek automaticky. Kayak také usnadňuje správu vašich rezervací, přestože v zahraničí nemáte přístup k internetu.

Zdroj: The T-Rex Runner

Settle Up

Cestujete s partou kamarádů a už se neskutečně těšíte, až po návratu strávíte hodiny rozpočítáváním financí o kterých už nemáte ani zdaleka přehled? Nevadí. Aplikace Settle Up to udělá cestou za vás a po návratu ukáže, kdo komu kolik dluží. Předejde tomu ale i v průběhu akce výzvou, kdo z kamarádů by měl platit příště, čímž se po cestě průběžně vyrovnáte a doplácení zcela vyhnete. Všechny platby jsou v aplikaci navíc zálohované tak, aby se na ně mohl kdokoli ze skupiny podívat.

Zdroj: ionos.com

Offline mapy

Netřeba zmiňovat, že Google, nebo domácí Mapy.cz jsou nezbytným nástrojem, používaným denně. Pokud však nemáte v cizině přístup k internetu, mohou vám být rázem tak říkajíc "na dvě věci". Než vyrazíte do světa, stáhněte si mapu svého cíle pro offline použití a budete je moci využívat i když zrovna nebudete v dosahu WiFi. Ve vašem telefonu příliš mnoho paměti nezabere.

TripAdvisor

A poslední v řadě TripAdvisor, aplikace, která je skutečně tou, kterou by měl mít instalovanou každý cestovatel. Bez ní se můžeme spoléhat buď na zastaralé papírové průvodce, nebo rovnou šlápnout vedle. TripAdvisor vám pomůže naplánovat cestu skrze místa, které si lidé před vámi opravdu užili. Díky aktuálním recenzím si můžete dohledat důvody, proč někteří lokalitu navštívili, či naopak.

Zdroj: Skift

Máte zkušenost s jinými praktickými cestovními aplikacemi? Dejte nám vědět!

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.

Zdroj: Innovation and Tech Today