Jména investorů ani podmínky úvěru zatím zveřejněny nejsou, ale podle zdroje Routers se mluví o financování ze soukromých firem jako je Silver Lake, Apollo Global Management nebo Sixth Street Partners. Úvěr by měl mít trvání 5 let a investoři by měli získat úrok kolem 12%.

Důvodem úvěru je situace vzniklá koronavirovou pandemií. Airbnb ve svém prohlášení uvedla, že nedokáže předpovědět, jak se bude vyvíjet situace v postpandemické budoucnosti. Tato finanční injekce zajistí, že Airbnb bude moci nadále investovat do své společnosti a komunity hostitelů a hostů ve více než 220 zemích a regionech celého světa.

V minulých týdnech čelila Airbnb nespokojenosti hostitelů. Kvůli koronaviru došlo k vlně rušení pobytů a podle rozhodnutí společnosti, museli hostitelé vracet i původně nevratné zálohy na pobyty. Firma v důsledku toho vyčlenila 250 milionů dolarů na pomoc zasaženým hostitelům.

Některé země, např. Velká Británie, prázdninové pronájmy naprosto zakázaly. Množství hostitelů se tak rozhodlo přejít z krátkodobých pronájmů na dlouhodobé, jelikož na nepronajatých bytech a domech momentálně prodělávají. Jak se tento přechod projeví v budoucích nabídkách krátkodobých pronájmů lze jen těžko předvídat.

Jisté je, že koronavirová pandemie a následné zákazy cestování Airbnb výrazně uškodilo. V září minulého roku firma oznámila, že podíly na své společnosti nebude nadále prodávat pouze soukromým podnikům, ale i veřejnosti. V době tohoto rozhodnutí měla firma hodnotu přes 35 miliard dolarů. Jak na tom bude Airbnb po skončení pandemie lze jen těžko předvídat.

Zdroj: https://techcrunch.com/2020/04/15/airbnb-ups-its-debt-by-1bn-amid-the-coronavirus-travel-crunch/

Obrázek: Toshifumi Kitamura


Více o koronaviru na CZECHSIGHT: