Amazon plánuje otevřít nový typ klasických obchodů s potravinami na rok 2020. Podle dřívějších informací by se mělo jednat o "low-cost" pobočky a tvořit alternativu pro Amazon Go.

K otevření prvního obchodu by mělo dojít na předměstí Los Angeles v roce 2020. Zdá, se že by se tak mělo stát poměrně brzy po začátku roku, jelikož už teď jsou zveřejněné nabídky pracovních pozic na pobočce.

Prostor bude velký přes 3000 metrů čtverečních. Na rozdíl od ostatních obchodů Amazonu bude zachovávat tradičnějších přístup k zákazníkům. Ti tak nebudou odkázání pouze na samoobslužné pokladny, ale přijdou do kontaktu se skutečnými pracovníky. Další podrobnosti o obchodu jsou nejasné. Nevíme, jak se bude obchod jmenovat, ani jaká bude jeho cenová politika.

Podle Wall Street Journal by měl Amazon podepsat asi tucet nájemních smluv v Los Angeles, Chicagu a Philadelphii. S dalšími počítá např. v New Jersey nebo New Yorku. Podle stejného článku by měly obchody nabízet naprosto standardní zboží jako klasické supermarkety.

Jak jsme zmínili na začátku, nejedná se o první kamenný obchod Amazonu. Další expanze např. Amazon Books nebo Amazon Fresh jsou také v plánu. Uvídíme jak dlouho bude trvat než budou podobné pobočky dostupné i v České republice.

Líbil se Vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Nebo nás podpořte přímo na Patreonu. Děkujeme.

Zdroj: lamag, Foto: Reuters