Američané se od vánoc potýkají s jevem, který zatím nikdo nedokáže vysvětlit. Nad několika částmi Colorada a Nebrasky se začala v noci objevovat hejna obřích dronů. Zdroje uvádějí, že počet najednou pozorovaných dronů dosáhl až na číslovku třicet. Nejde přitom o žádné dětské hračky, jednotlivé drony mají mít na šířku až dva metry. Thomas Elliott, šerif okresu Phillips, popsal pro americký deník Post, že se drony nad jeho okresem objevují vždy kolem 7 hodin večer a následně mizí před 10. hodinou. Během letu se pak drony pohybují ve výšce 70 až 100 metrů nad zemí ve čtvercové formaci, jakoby mapovaly jednotlivé oblasti.

Zajímavé je, že nikdo nedokázal zatím vysvětlit, komu hejna dronů patří a za jakým účelem se na noční oblohu vydávají. Obyvatelé netuší, odkud drony vylétají a kam se vracejí. Vlastnictví dronů zatím vyvrátily Federální úřad pro letectví, americké letectvo, protidrogová policie, nebo velitelství vojenských sil. Všechny zmíněné organizace svorně tvrdí, že o letce nemají žádné informace.

Přestože drony nevypadají nijak nebezpečně, není divu, že místní obyvatelé začínají být znepokojeni. Odborníci však varují před snahou takový dron sestřelit. Mohlo by totiž dojít ke vznícení silně hořlavých baterií a prudkému požáru například domu, pokud by na něj dron dopadl.

obrázek: nbcnews.com