Americké speciální jednotky zaměřující se na boj s terorismem mají dostat novou zbraň, která jim umožní střílet pod vodou. Střelivo vyráběné firmou DSG Technologies má špičku z Wolframu a při výstřelu kolem sebe vytváří bublinu plynu, která mu umožňuje pohybovat se rychle pod vodou. Není přitom zveřejněno, jak přesně k tvorbě této plynové bubliny dochází.

Střelivo CAV-X (zdroj: defensereview.com)

Podle výrobce je toto střelivo vhodné ke střelbě ze zbraní, které jsou celé nebo částečně ponořené pod vodou. Zároveň umožní například střelbu na cíle nad hladinou, aniž by se musel střelec vynořovat z vody. Střelivo je také testováno při střelbě z vrtulníku na cíle ve vodě.

Zástupci firmy DSG potvrdili, že dodávají střelivo různým vládám po celém světě. CAV-X kulky mají být schopné urazit až 60 metrů pod vodou. Oproti tomu normální střelivo se zastavuje již po zhruba metru. Speciální kulky mají zároveň projít až 2 centimetry tlustou ocelovou vrstvou vzdálenou 17 metrů od střelce. To naznačuje možné využití střeliva k průstřelu ponorek.

zdroj úvodního obrázku: insider.com