Nové Audi E-Tron SUV pro někoho může být nedosažitelným snem. Pokud hledáte něco nového a neotřelého, má pro vás automobilka elegantní řešení. E-Tron koloběžku!

Firma ji navrhla pro všechny, "kdo sotva kdy použijí auto". Styl jízdy se přitom nepodobá žádné jiné koloběžce. Její ovládání nespočívá v řidítkách, nicméně v rozložení rovnováhy vašeho těla. Proto zatáčí a jede spíše jako skateboard, z čehož plynou i některé výhody. Díky tomu, že máte jednu ruku volnou, můžete ji snadněji využít k ukazování změn směru jízdy.

Nejedná se o nejsilnější elektrickou koloběžku na světě. Dokáže ujet 20 km na jedno nabití a její maximálí rychlost činí 20 km/h. Ani váha není její největší předností. Jejích skoro 12 kg se dokáže poměrně pronést i přes to, že se dá složit do kompaktního tvaru. Její přednosti tkví jinde. Jednou z nich je zmíněná technika zatáčení, či přítomnost Bluetooth, díky, kterému si můžete nastavit styl jízdy či aktivovat ochranu proti krádeži.

Zatím se jedná pouze o koncept. Do prodeje by měla jít na konci roku 2020 za cenu okolo 2300 euro. Je pravděpodobné, že se bude prodávat i jako doplňková výbava k Audi E-Tron.

Zdroj: Engadget, Zdrj: CNet