Přestože jsme si už asi všichni zvykli na úlety šéfa Tesly Elona Muska, zase se mu povedlo vzbudit rozruch. Představil totiž první užitkový automobil Tesly, který se má dostat na trh v roce 2021. Na tom by ještě nebylo nic zvláštního. Model s názvem Tesla Cybertruck ale vypadá jak auto ze sci-fi filmu. Tedy možná připomíná více vesmírnou loď SpaceX než běžný automobil.

Elon Musk prezentuje chystanou novinku (zdroj: telegraph.co.uk)

Oslnivý přitom není jen design konstrukce. Po technické stránce by měl být pickup Tesly schopný zrychlit z 0 na 100 km/h během necelých 3 sekund. Některé verze pak zase umožní dojezd na jedno nabití přesahující 800 km. A jelikož se pořád jedná o užitkové vozidlo s terénními ambicemi, Tesla se chlubí i skvělými výsledky při průjezdu robzitým terénem nebo zdolávání strmých srázů.

Tesla Cyberpunk (zdroj: techspot.com)

Pojďme se ale podívat blíže na karosérii představeného automobilu. Ta zaujme ostrými hranami, výrazným trojúhelníkem s vrcholem nad hlavou řidiče a lesklou šedivou barvou. Vůz je totiž tvořen nerezovou slitinou, která podle Muska zaručí nebývalou sílu karosérie. Tato slitina je údajně využívána právě na trup vesmírných lodí SpaceX.

Tím se dostáváme k samotnému představení vozu, které můžete shlédnout na videu níže.

Záznam z představení Tesly Cyberpunk (představení začíná přibližně v čase 9:25:00)

Elon Musk totiž tvrdí, že karosérie odolá silným nárazům nebo malým střelným zbraním. Během představení se tak rozhodl vše demonstrovat. Zatímco karosérie odolala nárazu kladiva, úder ocelovou koulí vedený na boční okna byl už příliš. Obě okna, která mají být podle Muska tvořena "průhledným kovem" popraskala.
Přestože se Musk pokusil zachránit situaci komentářem, že koule neprošla skrz, Cybetruck mu vystřihl lehkou ostudu. Nebylo asi úplně příjemné dokončovat prezentaci přímo před rozbitými skly údajně "nerozbitného" automobilu.

zdroj úvodního obrázku: techspot.com