Společnost Blue Origin má stále v plánu nabízet své soukromé turistické lety do vesmíru. Bohužel pro zájemce to bude ještě nějakou dobu trvat. Firma musí podstoupit ještě minimálně dva bezposádkové testovací lety.

První z letů je plánován na listopad tohoto roku. Testovací lety tak zpozdí celý plán Blue Origin o soukromých letech minimálně do roku 2020.

Firma má za sebou již deset úspěšných testovacích letů. Jeden z nich dokonce v rámci spolupráce s NASA. I přesto zákaznící společnosti začínají spílat. První komerční lety měly být dostupné v roce 2018. Tento záměr byl o rok posunut právě kvůli dalšímu testování. A stejná situace se opakuje i letos.

"Jedná se o komplexnost a komplikovanost celého systému. Nejde jen o jednu individuální záležitost, která by způsobovala taková zpoždění," řekl CEO Blue Origin Bob Smith pro CNBC.

Jedná se především o potřebu naprosté jistoty před tím, než se možnost soukromých letů zpřístupní veřejnosti. Obava o zdraví pasažérů je pochopitelná. Podobným problémům čelí i další společnosti jako je Boeing nebo SpaceX, kde dochází ke stejným zpožděním.

Zdroj: Engadget, Foto: BlueOrigin