Přepravní společnost Bolt (dříve Taxify) dnes oznámila, že všechny její jízdy v Evropě jsou uhlíkově neutrální. Firma se chystá investovat do dalších ekologických projektů.

Bolt rozjíždí projekt pod názvem Green Plan, ve kterém se chystá zaměřit na ochranu naší planety. V současnosti se firma již zapojila do podpory projektů, které eliminují uhlíkovou stopu. Pomocí těchto projektů Bolt neutralizuje emise oxidu uhličitého, které jsou způsobeny provozem automobilové dopravy. Dnešním dnem firma prohlašuje, že všechny jízdy na území Evropy jsou uhlíkově neutrální.

Bolt se tak stává největší společností zaměřující se na osobní přepravu, která se dobrovolně zapojila do projektů na snižování uhlíkové stopy. Cílem projektu Green Plan je eliminovat emise oxidu uhličitého o 350 tisíc tun ročně. Firma zároveň plánuje obohatit své služby o nabídku elektrických vozidel a koloběžek. Nezapomíná se ani na snižování ekologické zátěže způsobené provozem kanceláří. Nezbývá než doufat, že další společnosti se v budoucnu vydají podobnou cestou.

zdroj: blog.bolt.eu

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme.