Lexus představil v Tokyu koncept zvaný LF-30. Automobil kombinuje nádherný design, elektrický pohon a nejmodernější technologie včetně dronu, který odnese vaše zavazadla.

Třicítka v názvu konceptu symbolizuje 30 let od vzniku japonské společnosti. Koncept se ale neohlíží za historií a přináší naopak vizi let budoucích. Vozidlo je poháněno čtveřicí motorů ukrytých v kolech. Ty dohromady generují sílu 400 KW (536 koní), která vystřelí automobil z 0 na 100 km/h během necelých 4 sekund. 110 kW/h li-ion baterie vystačí na dojezd 500 km. Automobil bude umožňovat bezdrátové nabíjení. Technologie disponující umělou inteligencí za vás naplánuje nabíjení tak, aby neovlivňovalo váš každodenní program.

Oficiální video z dílny Lexusu.

Koncept se pyšní rozsáhlou prosklenou střechou, která nabízí spojení pasažéru s okolním prostorem. Boční okna nabízejí nastavitelné zatmavení. Nepřekvapí, že automobil disponuje technologiemi pro bezpilotní řízení. Nás ale nejvíce zaujal pomocný dron ukrytý v zadní části vozidla. Ten dokáže například autonomně dopravit zavazadla ke dveřím vašeho domova. Vznáší se přitom těsně nad zemí.

Pohled do kabiny

Lexus naznačil, že budoucnost bude napěchována technologiemi a zajímavými designy. Značka se zároveň zaměří výhradně na elektrická auta. Mluví se o produkci pouze elektrických automobilů již v roce 2025.

zdroj obrázků: Lexus

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Děkujeme.