Testovací jezdec Bugatti překonal stávající rychlostní rekord v upravené verzi Chironu. Chiron se tak stal prvním supersportem, který překonal rychlostní hranici 300 mil za hodinu.

Britský pořad o autech, Top Gear, zveřejnil video na kterém testovací pilot Bugatti dosáhl neuvěřitelné rychlosti 490 km/h. Vše se událo na testovací trati Volkswagenu, Ehra-Lessien. Automobil disponoval několika úpravami oproti sériové verzi.

Karosérie byla prodloužena o 25 centimetrů a dostala několik aerodynamických úprav. Celé auto pak zároveň sedělo výrazně níže. Motor zůstal stejný se sériovou verzí, osmilitrový quad-turbo šestnáctiválec. Byl ale vytuněn na výkon 1600 koní. Firma Michelin dodala speciální pneumatiky, které byly před použitím zkontrolované rentgenem, jestli nemají žádnou vadu.

Nově vytvořený rekord nebude snadné překonat. Možná si budeme muset počkat opět na nějaký nový supersport z dílny Bugatti. Zastoupení firmy nicméně oznámilo, že jejich prioritou do budoucna budou jiné cíle než boření rychlostních hranic.

zdroj obrázku: Top Gear

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme.