Velké automobilové společnosti se v minulosti zavázaly, že v boji proti klimatické změně obmění svou produkci vozů za elektrickou do roku 2020. Nicméně se zdá, že se tak nestane dříve než v roce 2030. Jak naznačuje i slavná značka Cadillac.

Značka spadající pod hlavičku GM by ráda obměnila většinu (nejlépe všechny) své vozy za elektrické do roku 2030. Stejný rok si jako cíl uhlíkové neutrality vybrali i v Microsoftu nebo v Amazonu.  Podle prezidenta, Steva Carlisle, se zatím budou držet poptávka a nabízet společně standardní benzínové motory zároveň s elektrickými. Doufají tak v postupně a plynulý přechod. Jeho součástí by mělo být i nové elektrické SUV podobné Escaladu.

Cadillac se již pokusil o několik hybridů jako např. CT6 Plug-In a dříve tento rok zveřejnil fotky nových plně elektrcikých vozů. I přesto, že zatím nemá Cadillac moc co nabídnout, stává se postupně hlavní značkou pro elektrické vozy v rámci GM. Celý koncern se pak zaměří i na elektrické nákladní vozy. První z nich by měl být hotový již v roce 2021.

S elektrickými vozy (nebo alespoň s jejich přísliby) se v poslední době roztrhl pytel. Toyota a Lexus slibují elektrické varianty svých modelů do roku 2025. Ve stejném roce chce mít Volvo polovinu prodaných aut elektrických. A tak se ptáme. S jakým prohlášením přijde naše Škodovka?