V Grand Final, které je plánované na 3. června, se Pocket Virtuality utká s vítěznými startupy národních kol z dalších 23 evropských zemí. Úplný vítěz si odnese výhru 50 tisíc eur, možnost investic ve výši jednotek milionů eur a samozřejmě titul evropské jedničky. PowerUp! Challenge je mezinárodní startupová soutěž, která se koná pod záštitou InnoEnergy a nabízí možnost stát se dalším jednorožcem v portfoliu organizace.

Soutěž PowerUp! Challenge je otevřena pro inovátory v oblasti energie, chytrých technologií a mobility. Cílem je najít ty nejlepší startupy, scale-upy a malé a střední podniky, které přináší revoluci v těchto oblastech a jsou schopny přispět k udržitelnému rozvoji. Finanční odměna, kterou úspěšné startupy získají, je pouze pomyslnou špičkou ledovce. Soutěž firmám otevírá přístup k mentoringu od těch nejlepších lidí v oboru, nabízí rozšíření sítě kontaktů a v neposlední řadě může pomoci se ziskem peněz od venture kapitálových fondů, angel investorů a nebo samotného InnoEnergy.

Letos získal šanci na prvenství v soutěži český startup Pocket Virtuality, který uspěl v celonárodním klání konaném 19. května. Společnost vyvýjí technologii augmentované a virtuální reality, která se specializuje na vzdálenou komunikaci v reálném čase. Především v oblastech inženýrství, medicíny a chytrých měst. Pracovník na místě se díky této technologii může spojit s externím expertem, který vidí virtuální reprezentaci prostředí a může na dálku plnohodnotně asistovat. Více najdete na webových stránkách Pocket Virtuality.

„Jsme hrdí, že jsme zvítězili v českém kole a bude ČR reprezentovat ve finále pro CEE region. Průběh soutěže byl samozřejmě ovlivněn dobře známou celosvětovou situací, tak se k tomu také musí přistupovat, a transformace z fyzických akcí do online prostoru se, myslím si, nakonec povedla, byť se to neobešla bez komplikací. Před startem soutěže jsme moc nevěděli, co od toho konkrétně očekávat. Jako hlavní use case naší platformy sice uvádíme použití v elektrárnách, jedná se však o obecný systém s širokými možnostmi využití. Další ve finále prezentovaná řešení měla s energetikou jasnější a přímější spojitost. Všechna byla, mimochodem, velmi zajímavá a budeme se zájmem sledovat, jak se bude jejich byznysu dále dařit. Možná také zmíněná jistá odlišnost napomohla našemu vítězství, kterého si velmi vážíme. Věříme, že ani na mezinárodní scéně se naše unikátní platforma neztratí, budeme naši zemi dobře reprezentovat a PowerUp! Challenge pomůže v dalším rozvoji našeho podnikání a hledání nových partnerů,“ uvádí Lucie Brešová, COO Pocket Virtuality.

Startup vyhrál v konkurenci sedmi dalších úspěšných českých projektů: Ibatt.energy, BatteryCheck, ENMON Technologies, UptimAI, Topíte.cz, Skymaps.cz a Mileus. Tito finalisté vzešli z desítek podaných přihlášek. O nejlepším z nejlepších nakonec rozhodla odborná porota složená z expertů startupového světa, a celá soutěž proběhla poměrně netradičně prostřednictvím videokonference. Pořadatelé se tak rozhodli reagovat na aktuální pandemickou situaci.

Zdroj: TZ PowerUp! Challenge
Foto: Unsplash