E-cigarety jsou v posledních měsících stále více terčem kritiky. Kvůli množícím se případům zdravotních problémů, které způsobují, se několik zemí rozhodlo k jejich omezení. Jednou z nich je i Čína, která dočasně zakázala jejich internetový prodej.

Čína argumentuje tím, že chce dosáhnout lepšího zdraví svých obyvatel. Zatím není jasné, kdy zákaz skončí. Není to však poprvé, co k takovému kroku ze strany čínské justice došlo. V září tohoto roku, zmizely z prodeje e-cigarety značky Juul, jen zhruba týden po jejich proniknutí na trh. Současný zákaz je ale ještě mnohem širší.

Pro výrobce se jedná o značný problém. Pokud zákaz vydrží, bude pro některé téměř likvidační, vzhledem k tomu, že se země "pyšní" 300 miliony aktivních kuřáků. Zákaz tak bude pro velkou část obchodníků s e-cigaretami znamenat konec v jejich podnikání. Mohl by dokonce částečně ovlivnit celou čínskou ekonomiku, jelikož státem vlastněná firma China Tobacco produkuje téměř šest procent z celkové částky vybraných daní. I přesto se Čína zákazu nebojí a staví do popředí "vyšší zájem", jelikož e-cigarety a příbuzné výrobky cílí hlavně na mladistvé. Země doufá, že zákazem dojde ke snížení počtu mladých kuřáků.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme