Francouzský startup cozycozy.com je další z řady vyhledáváčů, který by rád poskytl komplexnější a snazší vyhledání ubytování po celém světě. Něčím se od ostatních liší. V jeho případě se nejedná jen o hotely.

Pokud se chystáte na trip s větším množstvím zastávek je velká pravděpodobnost, že narazíte i na různé ubytovací služby. Každá z nich samozřejmě nabídne rozdílná cenová a kvalitativní rozmezí.

Většina z nás ví, že máme desítky možností, kde si ubytování vyhledat. TripAdvisor, HouseTrip, Hotels.com, Booking.com apod. Méně z nás ví, že všechny podobné platformy jsou majetkem tří hlavních firem, které se snaží obsáhnout co největší část trhu. Je proto sympatické, když se někdo rozhodne tuto nadvládu narušit.

Cozycozy.com by rádo zjednodušilo vyhledávací proces tím, že dostane všechny typy ubytování na jedno místo. Hotely, campy, Airbnb, hostely. Vše, na co si člověk vzpomene, bude k dispozici v přehledném vyhledávači, který bude filtrovat všechny možné požadavky.

Společnost nijak nespolupracuje s hotely a nedokáže přímo poskytnout ubytování. To znamená, že pokud si ve vyhledávači najdete to co potřebujete, přesměruje vás na příslušnou stránku.

Projekt je sponzorovaný různými subjekty jako je např. Daphni, Raise a CapDecisif. Přidalo se i několik "Business Angels" jako je Xavier Niel nebo Eduardo Ronzano. V současnosti získali 4,5 milionu dolarů.