Tradiční pondělní shrnutí událostí předchozího týdne aneb co se událo na české technologické scéně.

Pipedrive v Praze vyvinuli nového webového chatbota s automatizovanou kvalifikací leadů pro obchodní teamy

Český team společnosti Pipedrive, která se zabývá vývojem stejnojmenného CRM systému představil novou funkcionalitu LeadBooster. Tato featura má pomoci obchodníkům správně vyhodnotit potenciál tím, že povede webchat se zákazníkem za ně a k obchodníkovi pustí pouze prospektivní zákazníky.

Lighthouse Ventures investovali do Pekat Vision

Brněnští Pekat Vision se zabývají vývojem softwaru na bázi umělé inteligence, který umožňuje strojovou vizuální kotrolu průmyslových produktů v rámci trendu industry 4.0. Investice je odhadována vyšší stovky tisích EUR. Společně se chystají na mezinárodní expanzi.

Livesport koupil Tapito

Původní projekt z akcelerátoru O2 poskytuje agregátor zpráv z českého novinářského éteru. Ačkoli nebylo o Tapitu poslední měsíce příliš slyšet a nejsou ani dostupné počty jejich uživatelů, společnost Livesport plánuje pomocí vyspělých algorytmů upravit Tapito tak, aby jeho čtenáři dostali obsah naprosto na míru. Jejich cílem je, aby se Tapito stalo jedním z předních zdrojů informací v českém digitáním prostoru.

Lukačovičovo Windy nově ukáže i kvalitu vzduchu

Služba, kterou denně využívá 800 tisíc lidí chce pomoci krom standardních uživatelů i lidem, ohroženým výskytem jedovatých plynů v jejich okolí a pomoci tím snížit počet chronických nemocí vzniklých jejich vdechnutím. Funkcionalita by mohla výrazně pomoci zejména v asijských oblastech, kde je kvalita vzduchu velkým tématem.