Tradiční pondělní shrnutí událostí předchozího týdne aneb co se událo na české technologické scéně.

Český startup Sharry Europe získal investici od Bohemia Venture Capital ve výši desítek milionů korun

Sharry Europe je tuzemský startup, který vyvíjí PropTech (Technologie v oblasti nemovitostí) aplikace pro vlastníky/developery velkých kancelářských budov. Firma chce vstup silného partnera přetavit v expanzi na americký trh, kde mají již před podpisem nové zakázky.

Kiwi.com láká nové vývojáře na summer camp v Barceloně

V rámci honu na nové zaměstnance sáhlo brněnské Kiwi po trochu jiné verzi náborového lákadla. Potenciální zaměstnance a studenty laká na zájezd do slunné Barcelony, kde jim ukáže jimi používané cloudové technologie, uspořádá soutěž o nejlepší řešení aktuálních problémů a samozřejme následně zahájí spolupráci s těmi nejtalentovanějšími.

VR Beat Saber představil mód 360°

Rohlík boduje se svým rozvozem přímo ze sklizně

Tuzemský online supermarket rohlík roste v oblibě díky nové službě Čerstvě sklizeno. Rohlík má nově k dispozici zhruba 80 produktů, které je k vám na stůl schopen doručit do sešti hodin od jejich sklizně. Systém funguje tak, že na místo skladování přes noc se čerstvě sklizené zboží ráno převeze rovnou do vychystávací lokace a odveze zákazníkům.

Facemoji překonali 2 miliony stažení

Český startup Facemoji, jehož aplikace na tvorbu virtuálních avatarů je k dispozici pouze pro iOS, roste na oblibě. S podporou zahraničních investorů jako GREE VR a General Catalyst vybrali na financování přes 1,5 milionu dolarů a tlačí se nad 51 000 aktivních uživatelů denně.

Foto: App Store