V aplikaci Budgetbakers lze nyní provádět i platby

Velkou díru do světa udělal český start-up Budgetbakers společně se svou aplikací, kam si uživatelé mohou ukládat data z jejich účtu pro ještě lepší přehled o svých útratách. Platit za jednotlivé položky však museli už v rámci bankovních aplikací, tedy alespoň dodnes.

Aktuálně je možné aplikaci používat nejen pro správu svých financí, ale také k placení nákupů a účtů. „Věříme, že jsme úplně první na světě, kdo platby v takových aplikacích umožňuje,“ říká Michal Kratochvíl, jeden ze zakladatelů Budgetbakers. Jeho aplikaci už používají stovky tisíc uživatelů a díky tomuto upgradu číslo pravděpodobně ještě poroste.

Start-up Resistant AI vyvinul systém pro ochranu umělé inteligence

Další z novinek je start-up Resistant AI, za kterým stojí ostřílený start-upista Martin Rehák. Ten přišel s originálním projektem, který se zabývá zabezpečením systémů strojového učení. A nouzi o investory rozhodně nemá. Jen v prvním kole vybral 70 milionů korun.

„Poskytujeme několik navzájem se doplňujících služeb, které například hledají padělané nebo pozměněné dokumenty na vstupu do úvěrových nebo pojišťovacích systémů – identifikujeme například upravený bankovní výpis nebo výplatní pásku,“ vysvětluje význam start-upu Rehák pro CzechCrunch. A budoucnost vypadá více než slibně – na testování systému se již připravuje například ČSOB, Mall Pay nebo Twisto.

Firma Dawell chce zahájit sériovou výrobu plicních ventilátorů CoroVent

Poslední zpráva z české start-up scény se týká průmyslové firmy Dawell, která se chopila své iniciativy a rozhodla se jít do boje s koronavirem naplno. Zrekonstruované Baťovské závody využila k výrobě originálních plicních ventilátorů CoroVent. Již nyní společnost dovršila produkci 15 kusů a nyní čeká na schválení sériové výroby.

Pokud by tento návrh prošel, pak by firma byla schopná vyrobit až 100 ventilátorů denně. Přestože přístroj ještě není oficiálně schválený, už dnes je na něj vytvořeno více než 6 tisíc objednávek z celého světa. V České republice má zájem zatím 12 nemocnic, které by stály o dodávku celkem 180 ventilátorů. A jak firma Dawell říká, přednost mají nepochybně tuzemské zdravotní instituce.

Zdroj textu: redakční článek Czechsight
Zdroj obrázku: Czechsight