Tradiční pondělní shrnutí událostí předchozího týdne aneb co se událo na české technologické scéně.

Kiwi.com prodalo většinový podíl společnosti General Atlantic

Po nekonečných spekulacích je konečně známo další směřování českého technologického jednorožce Kiwi.com. Jeden z dominantních hráčů v segmentu vyhledávání a prodeje letenek prodal většinu investorských podílů skupině General Atlantic, která se zaměřuje na strategické rostoucí společnosti jako je Airbnb, Flixbus nebo Uber. Oba zakladatelé Oliver Dlouhý a Jozef Képesi ve firmě zůstávají a prodali pouze symbolické části svých podílů. Spekuluje se, že hodnota transakce přesáhla 3mld Kč. Dle dostupných zpráv se má nyní Kiwi soustředit na masivní expanzi, můžeme se snad těšit na nějaký významný merger?

Studio Qubix představilo svou aplikaci pro přenesení výrazu obličeje na 3D model v reálném čase

Aplikace MocapX, která vznikla po zhruba ročním intenzivním vývoji umožňuje přenést výrazy herce na jeho 3D protějšek v reálném čase a díky tomu snižuje dobu potřebnou pro tvorbu animací až o 90%. Ačkoli obdobná technologie již existuje, je doménou pouze velkých grafických studií, to má MocapX změnit a být přístupnou i pro menší studia nebo animátory na volné noze.

Zoot se pod taktovkou Natlandu zdánlivě zotavuje

Skupina Natland, která získala kontrolní podíl v Zootu skoupením většiny pohledávek nalezla cestu jak uspokojit zbylé věřitele a to konkrétně převedením jejich dluhopisů na akcie. Pokud tedy celý ozdravovací proces českého oděvního superprůšvihu dopadne dobře a firmu se podaří dostat do zisku případně i do růstu, může snad na konci tunelu stát i trochu nečekaný happy end.

Trickster Arts ukázalo svoji nejnovější mobilní hru ve stylu akčního RPG

MONOLISK, jak se titul nazývá, je klasickým fantasy akčním RPG typu Diablo, které vnáší do herního světa trochu komunitního nádechu skrze tvorbu vlastních kol, které můžou následně zdolávat ostatní hráči. Hra by měla vydělávat mikrotransakcemi, které ačkoli však hráče posilují, nepřinášejí do světa nic, co by se nedalo získat standardní cestou. Na iOS i Android už visí otevřená betaverze, ostrý provoz se odhaduje na podzim 2019.