Přepravní společnost UPS dostala minulý týden povolení amerického úřadu pro letectvo ke zřízení doručovací sítě s využitím dronů. Na doručování běžných balíčků si ale ještě počkáme.

Firma UPS usilovala o povolení od července tohoto roku a minulý týden oznámila, že jako první společnost dostala zelenou k provozu aerolinky dronů v libovolném rozsahu. UPS již v minulosti využívalo drony k doručování zdravotních potřeb nebo třeba krevních vzorků v rámci zdravotního zařízení v Raleigh.

Firma se chystá rozšířit tuto praxi v dalších zdravotních zařízeních napříč Spojenými státy. S tím souvisí i omezení licence pouze na zdravotní zařízení. UPS však doufá, že toto bude první krok na cestě za doručováním do domácností. Doručování pomocí dronů je totiž pro UPS levnější než provoz klasických dodávek s řidiči. Doručování zdravotních potřeb pomocí dronů v dnešní době funguje již i ve Rwandě (společnost Zipline) nebo v Pacifiku (Aero delivers).

Udělení povolení americkými úřady je i významným krokem Spojených států amerických v integraci bezpilotní letecké dopravy, protože UPS je první firmou, která získává povolení provozovat drony ve větším rozsahu.

zdroj obrázku: theverge.com

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Děkujeme.