Světem se šíří epidemie koronaviru vysokou rychlostí a v posledních hodinách nejvíce trápí území Spojených států amerických. V USA je v tento moment více nakažených než v Číně a čísla ještě s ohledem na vývoj okolností porostou.

Elon Musk je jednou z nejvýraznějších osobností v oblasti technologií a svým jednáním dává opět najevo, že mu situace ve světě není jedno. Rozhodl se totiž, že společnost Tesla bude v továrně Gigafactory 2 produkovat ventilátory potřebné pro péči postižených nemocí Covid-19. Tesla je po celou dobu procesu v úzkém kontaktu se společností Medtronic, která je jedním z největších producentů ventilátorů pro medicínské účely.

New York City se stalo epicentrem nákazy ve státech a i kvůli tomu byla nedaleká továrna Gigafactory 2 v pondělí dočasně uzavřena. Díky výrobě ventilátorů by se však její brány mohly opět otevřít a pomoci tak v boji proti zákeřnému viru. Tesla není jedinou firmou, se kterou společnost Medtronic spolupracuje na výrobě ventilátorů. Omar Ishrak, CEO, v rozhovoru uvedl, že vzhledem ke stávající situaci rozšiřuje partnerství s dalšími výrobními podniky, aby dokázali pokrýt poptávku po tomto důležitém lékařském vybavení.

Celosvětově je k čtvrtečnímu večeru nakaženo přes půl milionu obyvatel planety Země. Nelichotivé statistice v počtu nakažených vládne USA, kde s číslo zastavilo u 83 tisíc případů. Čína je s 81 tisíci nakažených druhou a trojici uzavírá Itálie. Elon Musk se vyjádřil, že výroba ve velkém začne tak rychle, jak to jen půjde, a je pevně odhodlán pomoci obyvatelům New Yorku v boji s nemocí Covid-19.

Zdroj: https://cleantechnica.com/2020/03/26/tesla-gigafactory-2-will-reopen-soon-to-make-ventilators/

Zdroj obrázku: cleantechnica.com