O využití umělých neuronových sítí jsme se již několikrát zmiňovali. Facebook právě přišel s nápadem jak je využít ve prospěch všech fanoušků módy!

Program Fashion++AI je naprogramovaný na tisíce aktuálně populárních outfitů. Narozdíl od jiných programů vám dokáže poradit na základě toho, co máte v šatníku. Nebudete tak muset kupovat celou novou garderobu. Rady se netýkají jen samotných kousků oblečení, ale i toho jak je nosit. Může vám navrhnout ohrnutí rukávů nebo rozepnutí knoflíku u košile. Umí se vcítit do vašeho stylu a skloubit tak svoji kreativitu s vaším subjektivním pohledem. Společnost doufá, že jednoho dne se aplikace stane nedílným pomocníkem práce všech návrhářů.

Může se zdát, že takový projekt není úplně standardním pro firmu jako je Facebook. Věřte, že to není jediný zváštní počin poslední doby. Minulý měsíc zvěřejnili zprávu o tom, jak používají Minecraft k vytrénování digitální osobní asistentky. Uvidíme co bude dál, ale už teď je jisté, že si ve Facebooku užijí kromě práce i spoustu zábavy.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme

Zdroj: Engadget, Foto: RadioWave