Seznamte se s Foodvisorem, mobilní aplikací, která vám pomůže zaznamenat a odhalit vše, co jíte prostou fotografií svého talíře. „Vývojem jsme strávili přes dva roky a v roce 2018 jsme aplikaci konečně spustili,“ říká spoluzakladatel a CMO, Aurore Tran. Foodvisoru se doposud podařilo získat 1,5 milionu dolarů.

Aplikace pro rozpoznávání pořízených fotografií využívá deep learning. Kromě identifikace samotného jídla odhaduje i hmotnost každé z položek, které jej tvoří. Pomocí autofokusu fotoaparátu rovněž vyhodnocuje vzdálenost mezi jídlem a telefonem.

V závislosti na druhu potraviny poté vyhodnocuje její odhadovaný objem a nutriční parametry – počet kalorií, bílkovin, sacharidů, tuků, vlákniny atd. Foodvisor rovněž umožňuje nastavení osobního stravovacího cíle a sledování svého pokroku v průběhu času.

Zdroj: Foodvisor press kit

Jedním z důvodů, proč lidé vzdávají sledování toho co konzumují je časová náročnost. Foodvisor se soustředí na to, aby byla získaná data vyhodnocena co nejrychleji a uživatel zjistil vše, nad čím by jinak strávil drahocenný čas čtením etiket v supermarketu.

Startupu se již podařilo přilákat téměř dva miliony stažení. Nabízí rovněž prémiové předplatné za 5 až 10 dolarů měsíčně. Mimo zmiňované analýzy a dietní plány je skrze aplikaci možné chatovat s registrovaným výživovým poradcem.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.

Zdroj: Techcrunch

https://www.foodvisor.io