Po nedávném spojení BMW a Mercedesu dochází také k úzké spolupráci mezi Fordem a VW na vývoji bezpilotních a elektrických automobilů.

Automobilky Ford Motor Company a Volskwagen AG investují společně 7 miliard dolarů (159 mld. korun) do technologické platformy Argo AI. Důvodem nově vznikajících partnerství je pravděpodobně značný nedostatek inženýrů a vývojářů zaměřujících se na autonomní vozidla. Automobilky tak usilují o získání tržní výhody pomocí spojení svých týmů, namísto přetahování se o jednotlivé zaměstnance.

Přestože Ford a Volkswagen spojují své síly za účelem vývoje Argo AI, zůstávají tyto automobilky nadále nezávislými a navzájem konkurenčními firmami. Cílem Fordu a Volkswagenu je integrace Argo AI systému do jejich automobilů prodávaných v Evropě a Spojených státech amerických. Argo AI se zaměřuje na vývoj samořídícího systému, který za jistých podmínek dokáže ovládat automobil zcela bez nutnosti zásahu řidiče. Tento systém by v budoucnosti mohl být využit například v bezpilotních taxi.

obrázek: argo.ai