Akce pokryje osm klíčových témat jako je budoucnost energie, umění a  designu, využití umělé inteligence v netechnických oborech, nebo  kariérní příležitosti ve vznikajícím metaversu. Cílem konference je  mladým lidem ukázat, že díky inovacím má jejich generace, více než  kterákoliv před nimi, v rukou neuvěřitelně silné technologické nástroje,  kterými mohou budoucí vývoj světa a společnosti ovlivnit pozitivním  směrem.

Konferencí provede účastníky v roli moderátorky sedmnáctiletá Tilly Lockey z Anglie, které lékaři v jejích pouhých 15 měsících diagnostikovali onemocnění meningokokovou septikemií kmene B, v jehož důsledku přišla o obě ruce.  Ve spolupráci s firmou Open Bionics získala pokročilé robotické protézy s  mnoha funkcemi a s výměnnými designovými kryty zvané Hero Arms. Poslední 4 roky s bionickými pažemi objíždí svět a šíří  povědomí o tom, co lidem s handicapem mohou přinést inovace. Díky této  osvětě přispěla k tomu, že od roku 2025 bude Spojené království Velké  Británie a Severního Irska hradit stejné bionické protézy, jaké má ona.

Akce bude živě přenášena z moderního multimediálního prostoru Next Zone, vybudovaného za podpory hl. města Prahy při Smíchovské střední  průmyslové škole a gymnáziu samotnými studenty a absolventy této školy.  Zatímco převážná většina škol se tak konference zúčastní vzdáleně  prostřednictvím živého vysílání, žáci z vybraných lokálních škol mají  možnost zúčastnit se akce fyzicky v Praze. Organizátoři věří, že se jim podaří překonat loňskou hranici, kdy se na konferenci přihlásilo 73 škol z 11 zemí světa.

Za  celou událostí stojí mezinárodní tým Future Port Youth složený ze studentů, učitelů a členů organizačního týmu Future Port. Akce se koná  pod záštitou radního Magistrátu hlavního města Prahy Víta Šimrala a je  součástí Evropského roku mládeže. Partnery konference jsou hlavní město Praha, Etnetera Activate a Etnetera Motion. Projekt je spolufinancován Evropskou Unií.

Zdroj: Future Port Youth
Foto: Future Port Youth

Více z technologií na CZECHSIGHT:

Aquaponie: Když ryby pěstují rostliny
Aquaponie využívá výhody dvou vzájemně propojených ekosystémů rostlin a ryb k produkci udržitelných potravin bez použití umělých hnojiv a agrochemií. Produkce je zcela nezávislá na počasí a klimatu, a umožňuje vytvářet velmi zdravé, nutričně bohaté produkty.
Máte COVID? Aplikace to pozná z Vašeho kašle
První testy zjistily, že technologie ResApp dokáže detekovat 92 % případů COVID pouze ze zvuku kašle.