O nově vytvořené sekci Googlu s názvem Health, jsme toho zatím moc nevěděli. Firma proto poodhalila v čem tkví její podstata. Tým okolo vedoucího projektu, Davida Feinberga, pomůže zjednodušit a zpřesnit vyhledávání jak doktorům, tak pacientům.

Jednou z pomocných funkcí by mělo být zjednodušené hledání, které dovolí lékaři vyhledat pacienta pouze na základě věku, bez nutnosti použití jeho jména. Pro pacienty je připraveno vylepšené vyhledávání příznaků, které by mělo poskytnout důvěryhodnější informace než ty, které jsou standardně dostupné.

Zatím není jisté, jak a kdy bude celý vyhledávač dostupný. Podle CNBC je však velmi prvděpodobné, že Google tuto vychytávku dotáhne do konce. Do aplikace budou nejspíše postupně vkládány i reklamy, které se budou orientovat podle historie vyhledávání.

Celé rozšířené vyhledávání by mohlo mít ještě větší přesah. Feinberg a jeho tým jsou momentálně velmi zaneprázdněni vývojem, takže mnoho informací nemáme, avšak podle dalšího zdroje CNBC by mělo dojít ke spojení vyhledávání Google a YouTube, kdy by při určitých heslech YouTube nabízel relevantní edukativní videa.