Google pouští do světa nový update svých map. Aktualizace upravuje hlavně navigaci hlasem. Ta se stává detailnější a pomůže tak lidem, kteří se nemohou plně spolehnout na svůj zrak.

Hlasová navigace teď lépe napoví, kdy přesně má člověk zabočit nebo zda se blíží na velkou křižovatku. Pokud se stane, že se dotyčný odchýlí od svojí trasy aplikace ho na to upozorní a napoví alternativní cestu.

Analytička Google, Wakana Sugiyama, jež je sama nevidomá, podotýká, že takto pojatá hlasová navigace nejenže pomůže navést osobu z bodu A do bodu B, ale zároveň má velmi pozitivní vliv na sebvědomí nevidomých osob, které cestují sami.

Novinka, kterou Google oznámil příhodně na světový den zraku, nemusí sloužit pouze nevidomým. Radost udělá i všem, kteří se při své cestě do neznáma nechtějí jen koukat na displej. Aktualizace by měla být již dostupná jak pro iOS tak pro Android v angličtině a japonštině. Na další jazyky si budeme muset ještě chvíli počkat.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme

Zdroj: Engadget, Foto: Science ABC