Společnost Google dnes oznámila záměr vedení nového soukromého podmořského kabelu Equiano, který spojí Portugalsko a Jižní Afriku. Kabel bude postaven podmořskou sítí Alcatel Submarine Networks a dokončení první fáze projektu je plánováno v roce 2021.

Po projektech Dunant, který stojí za kabelovým spojením Evropy a USA a projektu Curie, spojující USA a Chile se jedná o třetí soukromý kabel společnosti. Google je rovněž partnerem řady konsorcií, které zahrnují kabelové sítě, pokrývající celý svět.

Společnost poznamenává, že projekt Equiano, který byl pojmenován po nigérijském spisovateli a abolicionistovi Olaudahovi Equiano, bude prvním podmořským kabelem, který využívá přepínání Dual Cable Multiplexing.

Google také zdůrazňuje, že nový kabel je schopen nést přibližně dvacetinásobek kapacity posledního podmořského kabelu. Equiano bude také zahrnovat několik větví, které budou propojovat ostatní země podél afrického kontinentu. První větev propojí kabel s Lagos v Nigérii a dle slov společnosti budou v budoucnu následovat další.

Na rozdíl od některých svých konkurentů společnost Google v současné době neprovozuje žádná datová centra na africkém kontinentu a v tomto směru zatím nemá žádné plány.

Zdroj: Techcrunch