Smart speakers jsou výbornou hračkou pro všechny technologické nadšence. Jak ale víme, slouží i jako nenahraditelná pomůcka pro lidi, kteří mají zhoršené pohybové či zrakové schopnosti.

Podle Google Nest týmu dostává firma obrovské množství emailů od lidí s různými formami postižení, ve kterých píší, jak moc jim speaker Home Mini pomáhá. Díky tomu začala společnost spolupracovat s nadací Christophera a Dany Reeveových, díky čemuž bude těmto lidem poskytnuto 100 000 přístrojů.

V rámci kampaně Google zvěřejnil článek napsaný Garrisonem Reddem, paralympionikem USA, který žije více než 20 let na vozíku. I přesto, že je jeho dům přestavěn co možná nejlépe pro jeho potřeby, speaker Home Mini dokáže v řadě situacích pomoci. Některé vypínače či zásuvky mohou být i přes úpravy hůře dostupné. Stejně tak dokáže speaker pomoci v nouzových situacích, kdy člověk upadne, nemá u sebe telefon a nemůže si zavolat pomoc.

Nejde jen o vypínače či nouzové situace. Vzhledem ke schopnosti zařízení nastavit alarm nebo pustit muziku se jedná o vynikající pomůcku pro kvadruplegiky.

Na speciálně vytvořené stránce https://googlenest.reevefoundation.org/ je možné zjistit, zda človek může zažádat o možnost zaslání Home Mini.

Zdroj: Engadget, Foto: Google