Red Heart je jedna z největších tradičních firem, která dodává vlny pro všechny, kteří rádi pletou. Čím se pro nás stává Red Heart zajímavým? Začali vyrábět vlnu, která produkuje umělé teplo!

Nová vlna s názvem Heat Wave je vytvořena z akrylových vláken, které emitují teplo po expozici slunečními paprsky. Heat Wave je ještě o několik stupňů teplejší než dosud nejteplejší Super Saver. Je to díky tomu, že Heat Wave dokáže teplo vydávat i za snížených světelných podmínek.

Vedoucí vývoje, Amy Olsen, prozradila, že vlákna pro firmu vyvinula externí společnost. Díky tomu, že vlákna de facto vlnu tvoří, nedají se smýt ani oprat.

Heat Wave není první vlnou produkující teplo. Podobné textilie používají sportovně zaměřené společnosti jako je např. Uniqlo. Tady se však jedná o látku, která pracuje s teplem vyzařovným lidským tělem. Díky tomu, že Heat Wave získává teplo ze slunce, dokáže se snadno vrátit na původní teplotu v krytých podmínkách.

Je skvělé pozorovaat, že se díky moderním technologiím celkem přirozeně posouvá dopředu i takové odvětví, jako je pletení. Již dříve jsme psali, že se začíná používat umělá inteligence jako pomoc začínajících i profesionálů. Nechme se překvapit co bude následovat.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.

Zdroj: TechCrunch