Společnost Humanising Autonomy přichází s technologií, kterou by vozidla dokázala zaznamenávat pohyb chodců a predikovat jejich chování. Do budoucna věří v její globální uplatnění.

Společnost totiž investovala 5,3 milionu dolarů do vývoje systému umělé inteligence, který snímá provoz na ulicích ze všech možných kamer, které dnes v automobilech můžeme nalézt.

Technologie Humanising Autonomy používá soubor modelů strojového učení, které jsou schopny identifikovat různé chování chodců v provozu. Umělá inteligence tak za jízdy vyhodnotí, zda se osoba chystá vkročit na silnici, zda telefonuje a dává pozor na okolní vozidla apod.

„Sbíráme data ze všech možných zdrojů - CCTV i Dash kamer všech možných rozlišení i autonomních senzorů typu LIDAR“, řekla k vývoji systému spoluzakladatelka společnosti a CEO, Maya Pindeus. „Získali jsme také záběry z různých měst a tím pádem různých podmínek, takže systém funguje i v noci, v prudkých deštích apod.“ Společnost při modelování dopravních situací použila také záběry z dopravních nehod.

Další výhodou je, že systém nevyhodnocuje na základě jednoho modelového chování chodce, ale dovede se přizpůsobit na základě aktuální situace.

V současné době společnost spolupracuje se společnostmi, jako Daimler, či Airbus. Disponuje navíc několika studiemi, které demonstrují, jak může systém v různých situacích reagovat, například varováním jiných vozidel nebo chodců.

Systém také může zpětnovazebně prohlížet proběhlé situace a analyzovat, které oblasti, nebo denní doby jsou vzhledem k hustotě a chování chodců nejrizikovější.

Foto: Humanising Autonomy