V Hyundai začínají brát velmi vážně situaci samořídících automobilů. Firma právě vytvořila partnerství se společností Aptiv. Tento krok má přinést urychlení výroby autonomních vozidel 4. a 5. úrovně (taková, která již vůbec nepotřebují řidiče za volantem).

Automobily by měly být testovány již v roce 2020. S jejich provozem ve formě např. autonomních taxíků se počítá v roce 2022.

Partnerství bude mít na starosti vedoucí autonomního provozu Aptivu Karl Iagnemma. Celková spolupráce bude rozdělena 50:50. Aptiv by měl do projektu přinést svou autonomní technologii a "know-how" v oboru. Hyundai zase prestiž značky a léty vytříbené zkušenosti s automobilovým inženýrstvím.

Obě společnosti mají veliký zájem na celé spolupráci. Hyundaii takový kontrakt může pomoci v soupeření s Volvem a Fordem na poli autonomních vozidel. Pro Aptiv to znamená získání obrovské prestiže, jelikož zatím firma dokázala dosáhnout jediného většího partnerství s firmou Lyft. Spolupráce s Hyundaiem nabízí Aptivu velkou možnost proražení na trhu samořídících automobilů.

Zdroj: Engadget, Foto: Hyundai

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme