Na veletrhu CES (Consumer Electronic Show) se každý rok představí několik, mírně řečeno, ambiciózních návrhů. Na tom příštím se můžeme těšit na létající auta. Hyundai se rozhodl ukázat svůj PAV - Personal Air Vehicle!

Firma zatím neodhalila mnoho ze svého konceptu. Jisté je, že PAV přijde společně s novým autonomním pozemním vozidlem a se stanicí, ve které bude možné přestoupit z jednoho způsobu dopravy na druhý. Všechny tři koncepty budou fungovat společně a tvořit tak komplexní transportní síť.

V současnosti se leteckým automobilismem zabývá zhruba 70 společností po celém světě. Nutno podotknout, že Hyundai je jednou z nejčinnějších firem v tomto oboru. V září oficiálně oznámila vznik speciálního oddělení pro leteckou mobilitu a zároveň příchod bývalého inženýra NASA, Jaiwon Shina, jako vedoucího úseku. S jeho pomocí a zkušenostmi Hyundai očekává kapitalizaci projektu kolem 1,5 trilionu dolarů v následujících 20 letech.

V nejbližší době nemůžeme očekávat, že budeme do práce lítat v autě, jak potvrzuje i nová studie zabývající se leteckou mobilitou vypracovaná na University of Michigan. Zatím jde pouze o koncept. Avšak, jak uvedl server Engagdet, co se týče létajících taxíků můžeme být blíže, než si myslíme.

Foto: InceptiveMind