Instagram stále rozšiřuje své bezpečnostní vychytávky. Po několika měsících testovacího provozu tzv. Restrict Tool ho společnost nabídne všem uživatelům. Funkce vám umožní ochránit účet před nechtěnými interakcemi s vybranými lidmi.

Instagram tak jedná na základě zkušenosti s mladšími uživateli, kteří z jistých důdovů nechtějí problematické uživatele blokovat. Nabízí tak poněkud šetrnější formu omezení kontaktu s dotyčným. Díky tomu se např. komentáře zvěřejněné danou osobou na vašem příspěvku nebudou zobrazovat veřejně nebo nebude viditelný váš aktivní stav.

Funkce je snadno aktivovatelná. Stačí táhnout doleva na komentáři dotyčného nebo na jeho profilu. Jakmile se tak stane, jejich komentáře pak uvidí jen oni sami. Pokud si komentář budete chtít zobrazit stačí na něj kliknout a potvrdit zviditelnění.

Podobné to je i se soukromými zprávami. Pokud od daného uživatele obdržíte zprávu, nedozví se, zda jste si zprávu přečetli či nikoliv. Pokud změníte názor můžete kdykoli využít možnosti "Unrestrict" a vše se vrátí do původního stavu.

Instagram si je vědom, že šikana a "trolling" je komplexní problém obtěžuje většinu uživatelů instagramu. Právě díky podobným funkcím jim chce pomoct a celá firma doufá, že se situace bude nadále zlepšovat.

Zdroj: Engadget