Úspěšné společnosti, které vznikly v garážích svých zakladatelů, dosáhly ve světě takřka mýtického statusu. Korporátní giganti jako Apple, Google, či Hewlett Packard, ti všichni začínali svůj technologický vývoj v malých dílnách, přiléhajících k domovům svých founding fathers.

Podobnými "garážovými" začátky se doposud protloukal malý rodinný startup, vedený třemi Izraelci poblíž Miami na Floridě, který říká, že dokázal inovovat spalovací motor - a to poměrně ambiciózním způsobem...

Společnost MayMaan Research LLC vyvinula systém tradičního pístového motoru, který běží na směsi, složené ze 70% z vody a 30% ethanolu, či jiného alkoholu. Dle slov zakladatelů není pro jeho provoz nutný benzin, ani nafta a lze jej poměrně snadno implementovat do konstrukcí stávajících spalovacích motorů.

Podle firmy spočívá revoluční energie v přeměně vodní směsi na výkonné čisté palivo, které je spalováno v komoře motoru. Spalováním pak dochází ke stejnému stlačování pístů, jako v běžném motoru. Toť vysvětlení, kterého se vám dostane přímo na webových stránkách společnosti.

MayMaan doposud zkonstruoval čtyři prototypy motoru a z "garážových" začátků přerostl do rozměrů výzkumného zařízení. Společnost vznikla pod palcem jednaosmdesátiletého inženýra Yehudy Shmueli a jeho dvou synů Dorona a Eitana. Síly s ambiciózním startupem spojili i další, včetně Joea Nakashy, zakladatele Jordache Enterprises, či Jedidja Ja'ariiho, generála a bývalého ředitele izraelské zbrojovky Rafael Advanced Defense Systems. Společnost MayMaan plánuje revoluci ve světě dopravy a to v měřítku od osobních automobilů, přes kamiony po lokomotivy a lodě.

Společnost MayMaan Research LLC, zdroj: MayMaan

Nápad na alternativní spalovací motor dostal zakladatel Yehuda Shmueli dle svého syna při izraelském ropném embargu v roce 1973. "V té době neměl peníze na pohon svého motocyklu a tak začal přemýšlet o způsobech, jak problém vyřešit," říká Eitan Shmueli. Pro rozvoj svého startupu se však přestěhoval do Spojených států, kde se Shmueli starší plně ponořil do experimentování.

Prvním cílem technologie společnosti MayMaan je inovace dieslových motorů. Doron Shmueli tento krok odůvodňuje, že žádná současná technologie, jako motory na elektrický pohon, nemůže nahradit dieslové motory používané v nákladních automobilech a jiných těžkých zařízeních. Dalším důvodem jsou znečišťující látky, které motory uvolňují do ovzduší.

Říkáte si, že jde o pouhý podvod? Nechme se překvapit...

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.

Zdroj: MayMaan, Futurism, Jerusalem Post

https://www.maymaan.com