Pochybám byla doslova zavřena huba. Společnost Unilever uvedla, že v současné době provozuje všechny své továrny, kanceláře, sklady, výzkumná, vývojová a datová centra z elektřiny, pocházející ze 100% z obnovitelných zdrojů. Nadnárodní majitel značek jako Hellmans, Knorr, Dove, či AX oznámil tento přechod na 5 světových kontinentech, na nichž působí.

Unilever je součástí iniciativy RE100, založené roku 2014 firmou IKEA, sdružující společnosti, které usilují o status uhlíkově neutrálních. Mezi členy můžeme nalézt firmy jako například Adobe, Bloomberg, Marks and Spencer, či Starbucks. V současné době čítá iniciativa na 194 členů.

Společnost uvádí hlavní argument přechodu energetickou úsporu. Od roku 2008 umožnil snížení její spotřeby o 28%. Mimo to dokázala za tuto dobu snížit množství vyprodukovaného uhlíku na polovinu.

Přechod na obnovitelné zdroje energie představuje významný úspěch na cestě k uhlíkové neutralitě ve všech jejích činnostech, což je cíl, který si Unilever ukládá do roku 2030. „Samozřejmě je třeba udělat více, ale doufáme, že prohlášení naší společnosti pomůže ukázat, že náš přechod na obnovitelné zdroje energie má smysl,“ řekl Marc Engel, COO Unileveru.

Budou ostatní společnosti RE100 kráčet v jejich stopách?

Zdroj: Smart Energy International, Scitech Europa

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme za ni.