Slepé body a úhly, které vytváří přední sloupky automobilů, jsou velmi nebezpečné pro projíždějící cyklisty. Velké společnosti se tak snaží najít různé nákladné technologické vychytávky. Problém by mohl vyřešit jednoduchý nápad dívky z Pennsylvánie.

Alaina Gassler z West Grove vymyslela řešení na základě zkušenosti její matky, která má se slepými místy problémy. Alaina se rozhodla dát na sloupek malou kameru, která zachytí všechno, co sloupek zakryje. V autě umístěný projektor pak zobrazí, co kamera zachytí. Jeho uchycení je vytvořeno z části vytisknutých na 3D tiskárně.

Na přiloženém videu pak můžete vidět, že sloupky se jeví jakoby průhledně. Řidič se tak nemusí koukat na jiné místo ve vozidle a vidí přesně to, co potřebuje. Obraz je navíc  jasný a nerozmazaný.

Za tuto vychytávku vyhrála Alaina Gassler hlavní cenu v soutěži Broadcom Masters za vědu a inženýrství, která hodnotí nejlepší středoškolské nápady a vynálezy. Za svou snahu byla ohodnocena 25000 amerických dolarů. Její jednoduché řešení by se dalo snadno aplikovat do masové výroby a stát se tak jedním z dalších bezpečnostních prvků.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme