Pokud jste četli Stopařova průvodce po galaxii od Douglase Adamse, možná si vzpomenete na malé žluté ryby sedící v uchu, které vám od boku pomohou okamžitě pochopit slova kteréhokoli jazyka, který uslyšíte.

Přestože tyto ryby-překladačky bohužel zůstávají stále jen na stránkách Adamsových knih, máme pro vás náhradu. Kapesní zařízení Langogo, fungující na principu umělé inteligence tyto ryby spolehlivě zastoupí.

Zdroj: Langogo

Možná si říkáte, že jste si doposud skvěle poradili s klasickým Google překladačem. Technologie Langogo si ovšem vedle 70 světových jazyků poradí i s 20 španělskými dialekty. Zařízení spojuje pro svou funkci 24 překladačů. A jak funguje? Prostě ho přidržíte v těsné blízkosti hovořící osoby. Langogo posléze její řeč přeloží pomocí 24 integrovaných překladačů přibližně za jednu sekundu.

Zdroj: Langogo

Díky technologii eSIM funguje překladač Langogo ve více než 72 zemích bez nutnosti fyzické SIM karty. Stačí jej zapnout, načež se automaticky se připojí k místní síti. Dostupný je v současné době na Amazonu za 299 dolarů.

Zdroj: Fast Company