Jak je zvykem, největší zájem o akci mají provozovatelé energetických firem, inovátoři a představitelé předních průmyslových společností. „Je to revoluce a velká změna. V Česku a na  Slovensku teď leží ladem, hlavně u průmyslových podniků, flexibilita,  která má velký potenciál ušetřit jim výdaje, nebo dokonce i vydělat a  také jim pomoct snižovat emise CO2,” říká k tématu Stanislav Chvála, CEO Nano Energies, které akci organizuje.

Na konferenci vystoupí řada českých i zahraničních řečníků. Celý program odstartuje Jon Ferris ze společnosti Delta-EE a bude se týkat očekávaného budoucího vývoje. Trhy s flexibilitou a vývojem cen se bude zabývat také Rob Sherwood, vedoucí tradingového týmu Shell.

Z českých zástupců se můžeme těšit na Pavla Šolce, představitele společnosti ČEPS, kteří odstartovali velké změny na energetickém trhu u nás díky úpravě pravidel pro vstup agregátorů. Jeho přednáška představí, jak fungují mezinárodní platformy MARI a PICASSO. Tomáš Mužík z Digital Energy Services pro změnu odhalí praktickou stránku certifikace a zapojení agregačních bloků. A Jan Sulík z Českolipské teplárenské na příkladu čtyřicetitisícového města vysvětlí, jak vypadá přechod provozování kogeneračních jednotek od denního diagramu, přes flexibilitu  až po poskytování podpůrných služeb.

Branislav Klocok, výkonný ředitel slovenské OFZ, bude hovořit o zkušenostech řízení flexibility v průmyslu a poskytování podpůrných služeb pro SEPS. Jiří Mrkus, vedoucí teplárny ŠKO-Energo v Mladé Boleslavi, se podělí o praktické zkušenosti s provozem elektrokotle pro stabilizaci elektrizační soustavy.

Registrovat se na konferenci můžete už nyní na www.shareyourenergy.eu,  kde najdete také předběžný program akce. Share Your Energy bude letos  online, organizátoři ale počítají i s prostorem pro networking a  workshopy. Konference bude 9. června streamovaná přímo ze sídla Nano  Energies - z oceňované budovy DRN na Národní třídě.

Zdroj: TZ Nano Energies
Foto: Federico Beccari, Unsplash