Budou jednou naši potomci žít na Měsíci? A jak budou vypadat jejich automobily? Lexus už zná odpověď! Evropské studio pokročilého designu pro automobilky Lexus a Toyota vytvořilo sedm lunárních vozítek. Všechny z nich mají převzaté něco z konceptu Lexus LF-30, luxusního elektrického automobilu, jak uvedl server Engadget.

Sedm návrhů pochází od pěti designérů. První, který je k dispozici je motocykl s názvem "Zero Gravity". Vypadá jako celkem standardní motorka. Avšak pohon bude na bázi magnetické levitace.

Další koncepty jsou neméně zajímavé. Lexus Cosmos je vozidlo, ze kterého bude úžasný výhled. To vše díky speciálnímu sklu, které tvoří téměř celý automobil. Bouncing Moon Roller pak nabídne zážitek v podobě "gyroskopické" jízdy.

Klasičtější forma je nabídnuta v podobě Lexus Moon Racer, který nabídne pohodovu jízdu napříč Měsícem ve skleněné bublině. Skutečným pracantem bude Lexus Lunar Cruiser, který by měl plnit funkci jako typická pozemská SUV. Královskou třídu pak tvoří Lexus Lunar Mission. Ten nabídne bezpečný letecký přesun mezi Zemí a Měsícem.

Všechny tyto nádherné koncepty by mohly být součástí naší budoucnosti. Budoucnosti, které se my určitě nedočkáme. Ale kdo ví...

Foto: Karl Dujardin-Lexus