Jsme tak závislí na našich telefonech, že se dá bez nadsázky říct, že se staly součástí našeho těla. Není proto žádným překvapením, že vývojáři vyvinuli "kůži", která umožní zlechtat váš telefon. Bizarní? Vskutku.

Skupina výzkumníků z Bristolu a Paříže vyvinula membránu, která připomíná kůži a dokáže napodobit její vlastnosti. Přes vrstvu hypodermis, kterou tvoří elektrody a vytvarovanou vrchní část, která připomíná kůži, může membrána "cítit" některá gesta a doteky, jako je lechtání, škrábání nebo píchání.

Práce jako taková zkoumá, jak lze propojit technologickou a biologickou povahu věcí. To, že dokážeme zlechtat svůj telefon je nejposlednější z výhod, které studie skýtá. Umělá kůže, která dokáže přesně napodobit biologické vlstnosti lidské, by mohla být důležitou součástí ve výrobě kosmetických přípravků a nebo jako pomůcka pro vědce a lékaře. Zde se stále jedná o hudbu budoucnosti.

Blíže se zdá být využití této membrány v digitální komunikaci. Místo používání emojis, bychom mohli využít gest, kterými podráždíme membránu.

Je zřejmé, že pro podobná využití nemusí membrána vypadat tak realisticky. Do budoucna by se mohlo jednat o jakýsi obal na telefon, který bude mít vlastnosti membrány a je vlastně jedno, jak bude vypadat.

Foto: Independent

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Děkujeme.