Stane se mimozemská těžba brzy skutečností? Budoucí lunární pracovníci by mohli mít silnou oporu v průmyslových robotech společnosti OffWorld, která usiluje o vyslání těžebních flotil do Vesmíru. Těžební stroje již byly otestovány na Zemi a technologie nadále zdokonalována, aby mohla být brzy nasazena v kosmu.

Generální ředitel společnosti Jim Kerevala, prohlásil, že usiluje o nasazení strojů již v rámci americké mise Artemis v roce 2024, která má znovu dopravit člověka na Měsíc.

Plány kalifornského startupu OffWorld jsou ovšem mnohem ambicióznější. Za cíl si dávají těžbu zdrojů napříč celou Sluneční soustavou. Flotily robotů, ovládaných umělou inteligencí, by měly být vyslány i na povrchy vzdálených měsíců a planet. Těžba by měla být zaměřena na široké spektrum zdrojů a pokusit se nalézt známky vody.

"Pracují v rojích, spolupracují a samostatně se rozhodují," představil těžařské roboty generální ředitel společnosti Jim Keravala. Mohou například vytipovat potenciální ložiska atraktivních rud a podle toho jednat. Těžební stroje společnosti OffWorld jsou rovněž popisovány jako drobné a poháněné solární energií.

Zdroj: OffWorld

Společnost rovněž věří, že roboti naleznou na povrchu Měsíce uplatnění v budoucích stavebních projektech, aby zde vykonali těžkou práci, předcházející potenciálnímu lidskému osídlení.

Tým OffWorld v současné době čítá 26 pracovníků a rychle roste. V současné době se usazuje v Lucembursku, zemi, která je známá pro své sympatie vůči rozvoji kosmické těžební techniky.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.

Zdroj: Futurism, Space.com