Jak postavit robota ještě efektivněji ? Použijete miniroboty ! V MIT zkonstruovali jednoduché minirobůtky, kteří usnadňují práci při skládání různých částí větších kusů.

Skládají se jen z pěti částí. Pohyblivé a nepohyblivé komponenty, elektromagnet, cívka a magnet. Díky všem částem je robůtek schopný se plazit, zachytit se něčeho, tlačit či táhnout. Celá konstrukce je z "mikro-Lega" a je tak jednoduché ho přeskládat do nastavení, které nejvíce potřebujeme.

Je překvapivě silný. Ve standardním složení dokáže unést až sedminásobek své váhy. Pokud potřebujeme víc, dají se součástky přidat a tím i navýšit unesenou hmotnost. Stejně jako se dají součástky přidat, dají se i zmenšit či zvětšit. To znamená, že je robot schopný sestavovat velké i velmi malé součástky.

Jedná se o první krok, který na MIT udělali. Zdá se, že je v takové konstrukci obrovský potenciál. Díky schopnosti poskládat robota do téměř jakéhokoli nastavení, postrádá smysl sestavovat při výrobě specifická a složitá zařízení. Navíc se zdá, že takové řešení bude ekonomicky nesmírně výhodné.

Foto: Adweek