V době, kdy světu vládne internet a informace jsou dostupné na každém kroku, je náročné správně poznat rozdíl mezi pravdou a lží. Misinformer je nová hra, která vás vnese do světa žurnalistiky a pomůže vám pochopit, jak toto prostředí funguje.

Jako hráč Misinformeru jste vsazen do role novináře, který se snaží rozluštit podstatu jednoho spiknutí. Začínáte jako moderátor obyčejného hobby fóra. Situace se začne měnit ve chvíli, kdy vám do schránky přistane množství politického spamu a na vás je, abyste rozluštili podstatu těchto zpráv.

Jedná se o textovou hru ve které se hráč snaží odhalit pravdu v záplavě lží a tzv. "fake news". Fake news jsou jedním z největších problémů současného světa a hra proto jedince učí, jak tyto zprávy odhalit.

Misinformer je vytvářen Jayem McGregorem, který současně s ní vede žurnalistický startup Point. V rámci vývoje hry tak budou různé informace Pointu pozměněny a fikcionalizovány a přidány do hry jako doplněk.

Vypadá to, že hra bude dokončena v prosinci tohoto roku. Šance, že se hry dočkáme je veliká. Její kampaň na Kickcstarteru již dosáhla svého cíle a je možné zakoupit tzv. early bird copy, která je k mání z 6 amerických dolarů.

Zdroj: Engadget, Foto: Polygon