Přišli s pozoruhodným nápadem. Kanadský startup Maritime Launch Services (MLS) uzavřel partnerství s firmou Nanoracks s cílem vyvinout způsob opětovného využití starých částí kosmických lodí ve Vesmíru ke komerčním účelům.

Myšlenkou je, aby byly jednoho dne přeměněny horní části raket, tedy ty, které jsou plněny palivem pro jejich vypuštění na oběžnou dráhu, do podoby orbitálních zařízení, například výzkumných středisek, skladů, nebo dokonce hotelů.

"Existuje spousta možností jak je využít a říkáme: neztrácejme materiál ve Vesmíru, je pro nás příliš vzácný," říká Jeffrey Manber, generální ředitel Nanoracks. Startup chce použít rakety MLS k vyslání svařovacích robotů, které opuštěné svrchní části přestaví na jakési "základny". Tato vize je však časově samozřejmě v nedohlednu.

Zdroj: CBC

Hlavním přínosem tohoto ambiciózního plánu je jednoznačně opětovné použití starých dílů, které se nevyužité toulají Vesmírem a jejich recyklace by teoreticky mohla pomoci snížit budoucím kosmickým programům finanční náklady.

Líbil se Vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Nebo nás podpořte přímo na Patreonu. Děkujeme.

Zdroj: Futurism