V roce 2022 bychom se mohli dočkat hybridních vozů i v tak proslulé soutěži, jako je americká NASCAR. Prvotní nadšené reakce vystřídalo několika měsíční mlčení. Teď se však zdá, že to asociace s hybridními motory myslí vážně.

"Svět se dere stále dopředu a my nemužeme zavírat oči před tím, že jedním z těchto aspektů jsou i hybridně poháněné vozy," řekl John Probst, viceprezident oddělení automobilového vývoje NASCAR.

Asociace zatím stále neví, jak nejlépe vozy využít. Vzhledem k tomu, že se hodí spíše pro kratší závody s více zatáčkami, kde mohou efektivněji využít zpětně získanou energii z brždění, není pro ně serie NASCAR to pravé. Hybridní technologie tak zatím bude opravdu jen doplňkem stávajících motorů. Probst již dříve řekl, že se budou snažit o plně elektrická vozidla, avšak musí pomalu krok za krokem v případě tak velké změny.

Pilotní generace vozů má za sebou první testovací jízdy a je připravena na debut v roce 2021 při závodě Daytona 500. NASCAR by se tak po IndyCar mohl stát další asociací, která naruší zavedené pořádky a dostojí slovům o elektrizaci svých vozů.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na Facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Děkujeme.