Jeff Bezos se díky Amazonu, který založil, stal nejbohatším mužem planety. Jeho jmění je odhadováno na 130 miliard dolarů (zhruba 3 biliony korun). Donedávna přitom nebyl příliš aktivní v charitativních činnostech. To se má ale výrazně změnit. Ve svém včerejším postu na Instagramu totiž přislíbil věnovat 10 miliard dolarů na ochranu planety Země.

Za tímto účelem spouští Bezos fond Země, který bude přerozdělovat peníze vědcům, aktivistům a nevládním organizacím – „jakékoliv snaze, která přináší skutečný přínos k ochraně a zachování přírody,“ jak stojí v instagramovém příspěvku, který dále zmiňuje, že „klimatická změna je největší hrozbou pro naší planetu“, nebo „můžeme zachránit Zemi. Bude to vyžadovat společnou snahu velkých a malých firem, států, mezinárodních organizací a jednotlivců.“ Bezos počítá s udělováním prvních grantů letos v létě.

Připomeňme ještě, že na podzim Jeff Bezos ujistil veřejnost, že se jeho obří společnost Amazon stane do roku 2040 uhlíkově neutrální. K tomu by měly posloužit i elektrické dodávky, kterých se chystá společnost objednat 100 tisíc.

Zdroje: Instagram jeffbezos, Sciencealert

úvodní obrázek: Markus Spiske (via Unsplash)