Řada firem po celém světě se zapojuje různými prostředky do boje proti koronaviru. Některé nabízí své výrobní kapacity, jiné přichází s peněžními dary. Výjimkou nejsou ani české společnosti. E-shop Alza.cz nabízí vedle jednoho milionu korun na vývoj plicních ventilátorů CoroVent i roušky pro neziskové společnosti a skrze partnerství s charitativní platformou Souhvězdí pomoci podporuje na 30 menších projektů.

Firma se od vypuknutí epidemie snaží reagovat na aktuální potřeby zákazníků i celé společnosti. I proto si pro podporu vybrala projekt vědců a odborníků z pražské ČVUT, kteří vyvíjí nový typ plicních ventilátorů pro české nemocnice. Skrze crowdfundingovou platformu Donio.cz na něj přispěla nejvyšší částkou 1 000 000 Kč.

„Oslovují nás týdně desítky žadatelů o pomoc a pokud je to v našich silách, snažíme se jim v této nelehké době vyjít vstříc – ať už fyzickým darem, penězi nebo poradenstvím. V Alze si velmi silně uvědomujeme naši odpovědnost vůči společnosti, v níž působíme. Proto jsme se např. ihned zapojili do společné iniciativy českých firem a IT odborníků pod názvem COVID19CZ, kde jsme poskytli naše know-how a kapacity pro linku 1212. Věříme, že aktivní přístup firem v této situaci pomůže zmírnit dopady pandemie a odlehčí přetíženému státu i neziskovým organizacím,“ říká předseda představenstva Alza.cz Aleš Zavoral.

Firma nadále věnovala 7500 roušek a respirátorů Asociaci poskytovatelů sociálních služeb nebo organizacím Czepa a Cesta domů zabývajících se pomocí seniorům či ochrnutým. Pro nemocnice a Asociaci poskytovatelů hospicové a paliativní péče nyní Alza vyrábí na 3D tiskárnách i ochranné štíty. Ve spolupráci s Charitou Alza pomáhá v Praze vybudovat i kemp pro lidi bez domova ohroženými nákazou – věnovala 70 kempingových stanů. Mezi obdarovanými organizacemi jsou také FN Motol, NF Homolka, Nemocnice na Bulovce, Armáda spásy či domovy pro seniory.

Spolu s Alzou mohou s bojem proti COVID-19 pomáhat i sami zákazníci, a to prostřednictvím charitativní platformy Souhvězdí pomoci, do níž firma zalistovala 30 nových projektů přímo podporující nejohroženější skupiny lidí. Zájemci tak mohou přispět např. na krizovou telefonní linku pro seniory, koordinační centrum pro dobrovolníky, rodiče samoživitele, humanitární pracovníky nebo na péči o těžce nemocné děti. Celá věnovaná částka putuje přímo dané organizaci.

Zdroj: tisková zpráva Alza.cz
Foto: tisková zpráva Alza.cz