V souvislosti s páteční celosvětovou stávkou za ochranu klimatu představila oděvní společnost Nike svůj velkolepý plán na udržitelnou budoucnost. Projekt s názvem "Move to Zero" se má podílet na boji za klimatickou změnu.

Nike prezentuje svoji snahu pod hesly jako "ochraňme budoucnost sportu" nebo "ke sportu potřebujeme naši planetu". Firma na svém webu popisuje, že globální oteplování se začíná projevovat i ve sportovních odvětvích, kdy omezuje sportovce v tréninku. Některé americké státy dokonce přijaly legislativu na ochranu atletů před vysokými teplotami, zahrnující například rušení sportovních klání. Oteplování se samozřejmě dotýká i zimních sportů, protože v mnoha oblastech ubývá chladných dnů se sněhovou pokrývkou.

Prezentace Nike v New Yorku (zdroj: Business Insider)

Za poutavými hesly mluvící o záchraně sportu se skrývá plán cesty za uhlíkovou neutralitou a nulovou ekologickou stopou firmy, která patří mezi lídry na poli sportovního vybavení. Nike se například zavazuje postupně eliminovat využití jednorázových plastů. Ve své prezentaci zmiňuje i svůj program na znovuvyužití plastových láhví při výrobě umělých materiálů, který od roku 2010 zrecykloval přes šest miliard lahví. Dalším bodem je snaha o využití obnovitelných zdrojů energie při výrobě (Nike chce v roce 2025 využívat pouze obnovitelné zdroje). Nezbývá než doufat, že další vlivní výrobci budou Nike následovat.