Tým australských lékařů z University of Technology v Sydney má v boji s rakovinou nový nápad – léčit nádory ve stavu bez tíže. Idea je založena na nedávném zjištění, že většina rakovinných buněk vystavených mikrogravitaci v laboratoři odumřela bez jakéhokoli jiného zásahu lékařů. Australský tým chce nyní poslat vzorky na Mezinárodní vesmírnou stanici, aby zde svou hypotézu nadále testovala.

„Stav bez tíže ovlivňuje to, jak se naše buňky pohybují, jak fungují a určuje i jejich přežití,“ vysvětluje Joshua Chou, vedoucí lékař projektu.

Tým plánuje příští rok utratit 200 000 dolarů na zaslání boxu živých rakovinných buněk na Mezinárodní vesmírnou stanici. Pochopení, jak zde buňky fungují a umírají, by mohlo podnítit další výzkum.

„Nepředstavuji si, že objevujeme univerzální lék. Pokud bude naše hypotéza úspěšná, může fungovat souběžně s existujícími terapiemi a zvyšovat jejich účinnost,“ dodal Chou.

Líbil se vám článek? Odměňte nás sledováním naší stránky na facebooku. Každá práce něco stojí a bez vaší podpory se neobejdeme. Sdílíme pouze relevantní články zaměřené na ekologii a technologie.

Zdroj: Futurism